yandex

(+90) 224 451 00 66   |   info@arassoft.com.tr

Arassoft Stok Takip Yazılımı

Arassoft Depo-Stok Takip Programı

Depo-Stok Takip Programı


Şirketiniz için en önemli maliyet kalemlerinden biri de stoktur. Belli bir ürünün stokları ihtiyaç duyduğunuzda elinizde bulunmazsa ya da bu ürün gereğinden fazla depo edilmişse, işletmenizin harcamaları artar. Bu yüzden bir yandan müşteri taleplerini karşılarken bir yandan da stok maliyetlerinizi mümkün olduğunca düşük tutmayı hedeflersiniz. Çünkü, stok ve üretim maliyetlerinizi minimuma indirerek işletmenizin kârlılığını artırabilirsiniz. Peki bunu nasıl yaparsınız? Tabii ki etkili bir stok ve depo yönetimi programı ile.

Stok ve depo yönetimi programları ne işe yarar?


Sağlıklı bir stok ve depo yönetimi ile hem işletmenize planlama için güvenilir bilgi sağlarsınız, hem de üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerinizi optimize edersiniz. Bu sayede rekabette de güçlenirsiniz.

Hatasız stok yönetimi


Arassoft'un firmanızın büyüklüğü ve beklentilerinize göre seçebileceğiniz çözümleri ile siz de etkin bir stok yönetimi yürütebilirsiniz. İşini büyütmek isteyen işletmelerin tercihi Arassoft'un Depo / Stok Yönetimi programıyla ürünlerinizi sisteme tanımlayabilir, stoklarınızı birim, fiyat, miktar veya istediğiniz diğer unsurlara göre kategorilendirebilirsiniz. Dilediğinizde anlık ya da belirlediğiniz tarihler için detaylı raporlar alabilir, satın alma sürecinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Stoklarınızı ve depolarınızı tam anlamıyla kontrol altına alan stok ve depo yönetimi, isterseniz depo bazında isterseniz depo grupları bazında listeleme yapmanıza olanak tanıyor. Tek bir listede belirli malzemelerin miktarlarını görebilir ve böylece etkin bir stok yönetimi sağlarsınız.

Birden fazla deponuzu aynı anda yönetmeye imkan tanıyan Arassoft Depo/Stok Takip Programı ile stoklarınıza hakim olacaksınız. Hem fiili hem de gerçek stok miktarınızı takip edeceğiniz programla geçmiş tarihli stok miktarlarınıza da ulaşabilirsiniz.

El Terminali Uygulamaları

El Terminali Uygulamaları
El Terminali Uygulamaları

Stok ve Depo Yönetimi


• Stok-Depo bazında liste

• Depo grupları

• Seri-Lot bazında stok yönetimi

• Malzeme sınıflandırma ve ürün ağaç takibi

• Konsinye ürün yönetimi

• Son kullanma tarihi takibi

• Barkod ile malzeme giriş-çıkış işlemleri

• Depo sayımı ve analizleri

• Eksi stok, asgari ve azami stok miktar takibi

• Sınırsız sayıda standart ve miktarlı barkod tanımlama

• Etiket dizaynları ve ürün barkodlama

• Toplu / Hızlı stok bilgi ve fiyat güncellemeleri

• Envanter takibi

• İsteğe özel güçlü raporlama

Genel Özellikleri


Firmanız altında şubelerinizi, şubeleriniz altında depolarınızı tanımlayabilir, yetkilendirebilirsiniz. Tüm raporları şube ve depo bazında alarak performans ve verimlilik analizlerinizi yapabilirsiniz.

Malzeme miktarlarının eksiye düşmesi durumunda, asgari miktarı geçmesi durumunda hangi tepkinin verilebileceğini (hiç bir şey yapılmaması, sadece uyarı verilmesi, işlemin durdurulması) parametrik olarak tanımlayabilirsiniz.

Tarihsel bazda depo sayımlarınızı başlatabilirsiniz. Büyük depo sayımlarını ayrı ayrı personeller ile yapabilir, bu sayım sonuçlarını konsolide edebilir, sayım analizini anlık olarak raporlayabilir, tek tuşla sayım eksiği ve sayım fazlası tuşlarını oluşturabilirsiniz. Sayım eksiği ve sayım fazlası fişlerinin stok maliyetine etkisini parametrik olarak belirleyebilirsiniz. Depo sayımlarını malzemenin listeden seçimi ile barkod okutarak yapabilirsiniz.

Fiili ve Gerçek Stok miktar takibi ile konsinye takibi yapabilirsiniz.

Malzeme bazında sınırsız barkod tanımı yapabilirsiniz.

Toplu Bilgi Güncelleme fonksiyonu ile istediğiniz malzemelerin istediğiniz özelliklerini (fiyat, özel kod, marka …) tek tuşla güncelleyebilirsiniz. Örneğin, belirli bir grup stoğun perakende satış fiyatlarına %20 zam işlemini tek ekran üzerinden saniyeler içinde gerçekleştirebilir, marka eşleşmelerini güncelleyebilirsiniz.

Personeliniz tarafından mükerrer açılan stok kartı, cari hesap kartı, hizmet kartı gibi kartların birleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Ürünü İncele

Daha fazla bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.