yandex

(+90) 224 451 00 66   |   info@arassoft.com.tr

Arassoft Medikal İhale-Teklif Takip Programı
Arassoft Medikal Logo

Arassoft Medikal İhale-Teklif Takip Programı

Medikal sektörde faaliyetini sürdüren firmalar ile çalışmalar yapılarak geliştirilen Arassoft Medikal İhale-Teklif Takip Programı ile katılacağınız ihaleler ve tekliflerinizin hazırlığından, sipariş aşamasına kadar bütün işleyişinizi sistem üzerinden basit ve hatasız bir şekilde yapabilmenizi sağlar. İhale Dosyasına eklemek zorunda olunan birim fiyat teklif cetveli, mektubu ve tüm taahhütnameleriniz otomatik olarak hazırlanır.

Fiyat verme aşamasında RAKİP ANALİZİ yaparak daha önce girilmiş ihale bilgilerinden firmanıza ve rakiplerinize ait fiyatları görerek daha isabetli fiyat vermenize yardımcı olur.

Gelen siparişlerde yanlış ürün gönderimi ve ihale miktar aşımı sistem tarafından engellenir. Raporlama modülü ile her aşamaya ait özel raporlar alınabilir. Bedelsiz verilen aksesuar ve ek ürünlerin sipariş kontrolleri yapılabilmektedir.

Stok kartlarında marka, model, sut kodu, sut fiyatı gibi sektöre özel tanımlar içerir.

İhale-Teklif Modülü içerisinde, cihaz takibi, ihale masrafları, fiyat listesi, artırma ve eksiltme işlemleri, "Toplu Alım İhaleleri" için bağlı hastanelere ürün dağıtımı listesi, hastaneden gelen siparişlerin kontrolü yapılmaktadır.

Arassoft Medikal İhale-Teklif Takip Programı; İhale-Teklif Modülü, Sipariş Modülü, Stok Takip Modülü, Raporlama Modülü ve Muhasebe Programı Entegrasyonu modüllerinden oluşur.

Genel Özellikler• Katılacağınız ihaleler ve tekliflerinizin hazırlığından, sipariş aşamasına kadar bütün işleyişinizi sistem üzerinden basit ve hatasız bir şekilde yapabilmenizi sağlar.

• İhale Dosyasına eklemek zorunda olunan birim fiyat teklif cetveli, mektubu ve tüm taahhütnameleriniz otomatik olarak hazırlanır.

• Fiyat verme aşamasında RAKİP ANALİZİ yaparak daha önce girilmiş ihale bilgilerinden firmanıza ve rakiplerinize ait fiyatları görerek daha isabetli fiyat vermenize yardımcı olur.

• Bedelsiz verilen aksesuar ve ek ürünlerin sipariş kontrolleri

• Gelen siparişlerde yanlış ürün gönderimi ve ihale/teklif miktar aşımı sistem tarafından engellenir.

• Stok-Depo bazında liste

• Depo grupları

• Seri-Lot bazında stok yönetimi

• Malzeme sınıflandırma ve ürün ağaç takibi

• Konsinye ürün yönetimi

• Son kullanma (miyad) tarihi takibi

• Barkod ile malzeme giriş-çıkış işlemleri

• Depo sayımı ve analizleri

• Eksi stok, asgari ve azami stok miktar takibi

• Sınırsız sayıda standart ve miktarlı barkod tanımlama

• Etiket dizaynları ve ürün barkodlama

• Toplu / Hızlı stok bilgi ve fiyat güncellemeleri

• Envanter takibi

• İsteğe özel güçlü raporlama

• Muhasebe programı entegrasyonu

İhale-Teklif Modülü

Tüm ihale ve teklifleriniz tek ekrandan yönetilebilir. Ekrandaki tüm alanlardan tekli ya da toplu filtreler kullanabilirsiniz. Sözleşmesi imzalanan bir ihale ya da teklife onay verildiğinde sipariş ve stok modüllerinde listelenmeye başlar.

Yeni bir ihale/teklif oluşturulabilir.


Yeni ihale/teklif oluştur
İhale detayları

Muhasebe programınızdaki cari kartlar ve malzeme kartları entegrasyon ile sisteme dahil edilebilir.

Toplu Alım ihalelerinde ihale kalemlerini birden fazla hastaneye dağıtım istenildiği için, bağlı hastaneler için tekli ya da çoklu cari açıp alt ihale tiplerine göre ayrım yapılabilir.

İhale şeklinden hizmet alımı, mal karşılığı, sonuç karşılığı, doğrudan temin ve ihale artış/azalışı seçimleri yapılabilir.Tüm ürünlerinizi gruplayabilir, ilgili gruplardan tek tek, toplu seçim yaparak ya da grubu kopyala seçip tüm grup ürünlerini ihaleye ekleyebilirsiniz.

Yıllara göre test sayısı girişi yapabilir. Her grup için yıllık kırım oranlarını atayabilir, döviz kurlarına göre risk tablosu oluşturabilirsiniz.

Test/ürün adetlerini yıllara göre girip sisteme kayıtlı SUT Puanı ya da liste fiyatlarını kullanabileceğiniz gibi ilgili alanlara fiyat ya da SUT Puanı girebilirsiniz.Ürün Ekleme
Hesaplama EkranıSUT Puanı ve Birim Fiyata göre hesaplamalar otomatik yapılır.

Program yıllara ve test sayılarına göre işlem yaparak risk tablonuza göre maliyet hesabını yıllara göre hesaplayarak genel toplamı otomatik yapar.
Aksesuar ve cihaz sarf malzemeleri eşleştirmesini sisteme tanımlanıp ilgili ürün/test seçildiğinde o ürün/teste ait sarfları otomatik listeler. Farklı sarflar eklenebilir. İhalede kullanılması öngörülen tüm sarfları seçip maliyetini hesaplayabilirsiniz.

Aksesuar ve cihaz sarfları için döviz kuru risk tablosundan alınır ve her yıl için kırım oranı ayrıca atanabilir. Bu atama ürün bazlı olabileceği gibi grup bazında da yapılabilir.Aksesuar ve cihaz sarf malzemeleri hesaplaması
Malzeme sarfları hesaplamasıİhalede kullanılması öngörülen tüm sarf malzemelerini seçip maliyetini hesaplayabilirsiniz.

Malzeme sarfları için döviz kuru risk tablosundan alınır ve her yıl için kırım oranı ayrıca atanabilir. Bu atama ürün bazlı olabileceği gibi grup bazında da yapılabilir.

İhalede kullanılacak cihazlar için kira ve servis bedellerini hesaplar. Hesaplamayı aylık ya da yıllık olarak yapabilir.

Cihazlar için döviz kuru risk tablosundan alınır ve her yıl için kırım oranı ayrıca atanabilir. Bu atama ürün bazlı olabileceği gibi grup bazında da yapılabilir.Cihazlar için kira ve servis bedeli hesaplama
Personel gideri hesaplaması
Personel giderleri yıllık olarak eklenebilir.


Dış kalite çalışma bilgileri ve hesaplaması girilebilir.

Dış kalite için döviz kuru risk tablosundan alınır ve her yıl için kırım oranı ayrıca atanabilir. Bu atama ürün bazlı olabileceği gibi grup bazında da yapılabilir.Dış kalite bedeli hesaplama
Demirbaş hesaplamasıİhalede kullanılacak tüm demirbaşların seçimi yapılabilir ve maliyeti hesaplanır.

Demirbaşlar için döviz kuru risk tablosundan alınır ve her yıl için kırım oranı ayrıca atanabilir. Bu atama ürün bazlı olabileceği gibi grup bazında da yapılabilir.İhale toplam teklifine göre sözleşme bedeli ve KİK payı otomatik hesaplanır.Sözleşme bedeli hesaplama
İhale özeti incelemeİhale özet sayfasında toplam test/ürün adedi, SUT toplam fiyatları, toplam fiyat vb tüm hesaplamalar listelenir. Masraflar gösterilir. Tek tıklama ile eklenecek kar hesaplanabilir.

Birim fiyat ve birim puan hesaplanır.Özet tablodan aktarılan verilere göre ihale birim satış fiyatı hesaplanır.Satış fiyatı hesaplama

Sipariş, Stok Yönetimi ve Raporlama


İhalede kalan kalemler ve miktar bilgileri sipariş modülüne otomatik olarak gelir. Hangi ihale için ne kadar ürün teslimatı yapılmış ve kalan miktar nedir hızlıca görebilirsiniz. İhale dışı farklı ürün seçimi yapılamaz ve ihale miktar aşımı engellenir.

Son kullanma tarihi yaklaşan ürünler için otomatik bilgilendirme yapar.

Stok giriş, çıkış ve depolar arası transfer işlemleri kolayca yapılır. Barkod/QRkod basma özelliği ile depoya girişten hastane teslimine kadar ürün takibini kolaylıkla yapabilir, depolarınızda ne kadar ürün olduğunu anında görebilirsiniz.

Anlık Sipariş Raporu ile ilgili ihale miktarından teslim edilen ve kalan miktarları raporlayabilirsiniz. Bu raporu ihale kalemine bağlı hastanelere göre detaylı da görebilirsiniz.

Muhasebe Programı Entegrasyonu


Logo, Netsis vb muhasebe programlarına entegre olabilir. Siparişlerinize kullandığınız muhasebe programından hastanenin istediği isimler ile otomatik olarak irsaliye ve fatura kesebilirsiniz. Cari kayıtlarınızı ve malzeme kartlarınızı tek tıklama ile alabilirsiniz.Daha fazla bilgi ve referanslarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.